Przekaż nam 1% podatku. Wpisz nasz KRS 0000 220 518 w swoim zeznaniu podatkowym lub skorzystaj z darmowego programu do rozliczenia PIT

Dar dla tych, którzy są w potrzebie

Ponad 3,5 tony artykułów spożywczych zebrały podczas tegorocznej Świątecznej Zbiórki Żywności śląskie filie Chrześcijańskiej Służby Charytatywnej (ChSCh). Wolontariusze dziękują ofiarodawcom i przygotowują paczki żywnościowe, które rozdadzą potrzebującym.

– W tym roku już po raz drugi, dzięki wsparciu ogniska wychowawczego, do zbiórki włączyli się uczniowie lokalnych szkół. Dzięki temu z ramienia ChSCh w akcji uczestniczyło około 100 wolontariuszy – mówi Anna Dżaman z Filii ChSCh w Jaworznie. – W Jaworznie
i Sosnowcu zebraliśmy 2 268 kg.

Z kolei w trzech zabrzańskich Biedronkach pracowało 30 wolontariuszy Filii ChSCh w Zabrzu:

– Uzyskaliśmy różnorodne produkty, m.in. olej, słodycze, warzywa, owoce i ryby w puszkach. Z nich powstanie około 50 paczek, które rozdamy w naszym punkcie wydawania żywności „Pomocna dłoń” – cieszy się Jan Brzuś, kierownik filii.

W Rudzie Śląskiej, podobnie jak w Jaworznie, wśród wolontariuszy było wiele młodych osób. Wśród nich siostry – Alina i Ewelina, które zachęcały do zakupu jedzenia dla potrzebujących.

– Pewne starsze małżeństwo przekazało pół wózka jedzenia o wartości około 150 zł. Ci państwo stwierdzili, że trzeba ludziom pomagać, bo każdy z nas może znaleźć się kiedyś w trudnej sytuacji – opowiada Ewelina.

– Bardzo mi się podobało. Już czekam na kolejną taką akcję – dodaje jej siostra.

W dwóch sklepach w Rudzie Śląskiej wolontariusze ChSCh zebrali łącznie ponad tonę artykułów spożywczych.

– Zorganizujemy specjalne spotkania połączone z rozdawaniem paczek z żywnością. Z darami będziemy docierać do potrzebujących również indywidualnie. Odwiedzimy też ośrodek interwencji kryzysowej – tak o planach wykorzystania zgromadzonego jedzenia mówi Mirosława Czarnecka, kierownik lokalnej filii w Rudzie Śląskiej.  

Podobnie będzie w Jaworznie i innych miastach, gdzie ChSCh włączyła się w zbiórkę. 
 
Czytaj więcej o pomocy żywnościowej ChSCh.

Pomóż, przekazując swój dar.

Pamiętaj o przekazaniu 1% podatku dla ChSCh (KRS 0000220518).

(aw)

 

 

Chrześcijańska Służba Charytatywna
ul. Foksal 8
00-366 Warszawa
Telefon:
(22) 31 31 425
E-mail:
biuro@bliskoserca.pl
Facebook
YouTube
Ta strona używa plików Cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie. Czytaj więcej »
Zamknij