Przekaż nam 1% podatku. Wpisz nasz KRS 0000 220 518 w swoim zeznaniu podatkowym lub skorzystaj z darmowego programu do rozliczenia PIT

Kąpiele w morzu i promieniach słońca

Głównym nurtem działalności zabrzańskiej filii Chrześcijańskiej Służby Charytatywnej jest pomoc najuboższym - prowadzenie Punktu Wydawania Żywności i Punktu Wydawania Odzieży \"Pomocna Dłoń\" w dzielnicy Helenka oraz Punktu Wydawania Żywności w dzielnicy Biskupice. Jednak nie na tym koniec. Czasem do tego głównego nurtu działalności dołącza jakiś strumyczek, jak np. ten: troje dzieci z rodzin objętych stałą pomocą żywnościową, udzielaną przez filię ChSCh dzięki współpracy z Bankiem Żywności, wyjechało razem z opiekunem na 8-dniowe wakacje.

\"Pomocną dłoń\" tym razem podali nie tylko wolontariusze ChSCh, którzy zorganizowali ten wyjazd, ale i anonimowi sponsorzy. Gdyby nie oni, z przyczyn finansowych te dzieci nie miałyby szansy na wakacje poza Zabrzem - ich rodzice są po prostu zbyt biedni.

Ci młodzi \"urlopowicze\" mieszkali wraz z opiekunem w nadmorskim Grzybowie. A tam? Zupełnie inna sceneria niż na Górnym Śląsku... Zaledwie 200 m do morza, za linią wydm piaszczysta plaża i odległy horyzont bezchmurnego nieba, bo pogoda dopisała, kąpiele w morzu i promieniach słońca, ożywczy powiew bryzy... Oprócz tego były też wycieczki. Grzybowo znajduje się bowiem niecałe 5 km od dynamicznie rozwijającego się kurortu - Kołobrzegu i atrakcji z nim związanych. Dzieci zwiedziły Muzeum Oręża Polskiego, wypłynęły statkiem \"Pirat\" w rejs po Morzu Bałtyckim, podziwiały widok z Latarni Morskiej, spacerowały po molo... Miały też okazję zobaczyć panoramę miasta z wieży Kościoła Mariackiego w Trzebiatowie i jezioro Rysko na tle Bałtyku w miejscowości Dźwirzyno. Wróciły do domu opalone, uśmiechnięte i z błyskiem w oku.

Filia Chrześcijańskiej Służby Charytatywnej w Zabrzu dziękuje Sponsorom za to, że podarowali tym Dzieciom słońce i radość z wakacyjnej przygody.
Pamiętaj, Twój 1% podatku może zmienić świat, świat najuboższych Dzieci. Podaruj tym dzieciom słońce.

 

                                                                                                                Serwis Informacyjny ChSCh

Chrześcijańska Służba Charytatywna
ul. Foksal 8
00-366 Warszawa
Telefon:
(22) 31 31 425
E-mail:
biuro@bliskoserca.pl
Facebook
YouTube
Ta strona używa plików Cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie. Czytaj więcej »
Zamknij