Darmowy​ ​Program​ ​PIT​ ​dostarcza​ ​Instytut​ ​Wsparcia Organizacji​ ​Pozarządowych​ ​w​ ​ramach​ ​projektu​ ​PITax.pl​ ​dla​ ​OPP.

KRS

Filia Zabrze

Kąpiele w morzu i promieniach słońca

29.03.2010, nieprzypisany

Głównym nurtem działalności zabrzańskiej filii Chrześcijańskiej Służby Charytatywnej jest pomoc najuboższym - prowadzenie Punktu Wydawania Żywności i Punktu Wydawania Odzieży "Pomocna Dłoń" w dzielnicy Helenka oraz Punktu Wydawania Żywności w dzielnicy Biskupice. Jednak nie na tym koniec. Czasem do tego głównego nurtu działalności dołącza jakiś strumyczek, jak np. ten: troje dzieci z rodzin objętych stałą pomocą żywnościową, udzielaną przez filię ChSCh dzięki współpracy z Bankiem Żywności, wyjechało razem z opiekunem na 8-dniowe wakacje.

"Pomocną dłoń" tym razem podali nie tylko wolontariusze ChSCh, którzy zorganizowali ten wyjazd, ale i anonimowi sponsorzy. Gdyby nie oni, z przyczyn finansowych te dzieci nie miałyby szansy na wakacje poza Zabrzem - ich rodzice są po prostu zbyt biedni.

Ci młodzi "urlopowicze" mieszkali wraz z opiekunem w nadmorskim Grzybowie. A tam? Zupełnie inna sceneria niż na Górnym Śląsku... Zaledwie 200 m do morza, za linią wydm piaszczysta plaża i odległy horyzont bezchmurnego nieba, bo pogoda dopisała, kąpiele w morzu i promieniach słońca, ożywczy powiew bryzy... Oprócz tego były też wycieczki. Grzybowo znajduje się bowiem niecałe 5 km od dynamicznie rozwijającego się kurortu - Kołobrzegu i atrakcji z nim związanych. Dzieci zwiedziły Muzeum Oręża Polskiego, wypłynęły statkiem "Pirat" w rejs po Morzu Bałtyckim, podziwiały widok z Latarni Morskiej, spacerowały po molo... Miały też okazję zobaczyć panoramę miasta z wieży Kościoła Mariackiego w Trzebiatowie i jezioro Rysko na tle Bałtyku w miejscowości Dźwirzyno. Wróciły do domu opalone, uśmiechnięte i z błyskiem w oku.

Filia Chrześcijańskiej Służby Charytatywnej w Zabrzu dziękuje Sponsorom za to, że podarowali tym Dzieciom słońce i radość z wakacyjnej przygody.
Pamiętaj, Twój 1% podatku może zmienić świat, świat najuboższych Dzieci. Podaruj tym dzieciom słońce.

 

                                                                                                                Serwis Informacyjny ChSCh

Pomóż nam

Na nasze projekty

zebraliśmy już:

45 517 zł

Zobacz nasz plan pomocy w bieżącym roku »

Kontakt

Chrześcijańska Służba Charytatywna
Oddział Śląski
Filia Zabrze
ul. Wawrzyńskiej 6c
41-813 Zabrze

Punkt „Pomocna Dłoń”
ul. Wawrzyńskiej 6c
Dzielnica Helenka
Kontakt tel.: 785 006 010
pon. w godz. 10–15.30

Punkt Wydawania Żywności w dzielnicy Biskupice
ul. Bytomska 82
Kontakt tel.: 785 006 050

Nr konta bankowego:
98 2030 0045 1110 0000 0278 5830

Kierownik: Jan Brzuś
Swoją funkcję pełni społecznie
Tel. kom.: (+48) 663 745 519

E-mail:

Zgłoś uwagę do strony

Ta strona używa plików Cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie. Czytaj więcej »
Zamknij