Darmowy​ ​Program​ ​PIT​ ​dostarcza​ ​Instytut​ ​Wsparcia Organizacji​ ​Pozarządowych​ ​w​ ​ramach​ ​projektu​ ​PITax.pl​ ​dla​ ​OPP.

KRS

Filia Zabrze

Nadmorskie przygody z filią Zabrze

26.09.2011, Wypoczynek dla dzieci i młodzieży

Również i w tym roku dzięki filii Chrześcijańskiej Służby Charytatywnej (ChSCh) w Zabrzu troje dzieci miało niezapomniane wakacje. Swoją cegiełkę dołożyli też właściciele Domu Wczasowego „Wrzosek” we Wrzosowie, w którym zatrzymali się mali podróżnicy i ich opiekunowie. – Pogoda nam dopisała. Świeciło słońce, a fale były spokojne, lekko zalewały nam stopy – tak wspomina pobyt nad Bałtykiem Jan Brzuś szefujący grupie.

17 sierpnia pan Jan, wolontariuszka Paulina oraz dzieciaki: siedmioletni Wiktor, dziewięcioletnia Patrycja i czternastoletnia Natalia wyruszyli pociągiem do Kamienia Pomorskiego, a następnie – autobusem do Wrzosowa, gdzie czekała na nich kwatera. Mimo 20 minut drogi na plażę, która znajdowała się w sąsiedniej miejscowości Dziwnówek, podopieczni od razu chcieli wybrać się tam na spacer, by zobaczyć morze. Dla niektórych było to pierwsze takie doświadczenie w życiu i wywarło na nich niezatarte wrażenie.

Grupa zafascynowana Bałtykiem dopiero następnego dnia wybrała się na dłuższą wycieczkę do Świnoujścia, nazywanego również „krainą 44 wysp”. Podopieczni byli podekscytowani podróżą promem, w jej trakcie wymieniali między sobą wrażenia. W mieście wcielili się w role rasowych turystów. Zwiedzili Muzeum Rybołówstwa Morskiego, kluczyli ulicami, weszli na wieżę po byłym kościele protestanckim, z którego podziwiali przepiękną panoramę Świnoujścia. Będąc tak blisko granicy z Niemcami, opiekunowie skorzystali z okazji, żeby pokazać dzieciakom plażę po obcej stronie. Wszyscy wrócili na kwaterę zmęczeni, ale bardzo zadowoleni. Następnego dnia mogli bez przeszkód oddać się leniuchowaniu na plaży. Wzmocnieni i wypoczęci, w niedzielę wybrali się zwiedzać Kamień Pomorski. Tam podziwiali Stare Miasto i Konkatedrę św. Jana Chrzciciela, gdzie znajduje się uroczy wirydarz – czworoboczny dziedziniec wewnątrz zabudowań klasztornych, otoczony arkadowymi krużgankami. W poniedziałek grupa wróciła już do domu.

– Pozostały nam wspaniałe wspomnienia – podsumowuje cały wyjazd Jan Brzuś. – Dzieci były zadowolone i oczywiście chcą znowu pojechać.

Oby ich marzenia spełniły się i w następne wakacje.

Czytaj o projekcie wypoczynek dla dzieci i młodzieży.

Złóż dar na działalność dobroczynną.

(mp)

Pomóż nam

Na nasze projekty

zebraliśmy już:

45 517 zł

Zobacz nasz plan pomocy w bieżącym roku »

Kontakt

Chrześcijańska Służba Charytatywna
Oddział Śląski
Filia Zabrze
ul. Wawrzyńskiej 6c
41-813 Zabrze

Punkt „Pomocna Dłoń”
ul. Wawrzyńskiej 6c
Dzielnica Helenka
Kontakt tel.: 785 006 010
pon. w godz. 10–15.30

Punkt Wydawania Żywności w dzielnicy Biskupice
ul. Bytomska 82
Kontakt tel.: 785 006 050

Nr konta bankowego:
98 2030 0045 1110 0000 0278 5830

Kierownik: Jan Brzuś
Swoją funkcję pełni społecznie
Tel. kom.: (+48) 663 745 519

E-mail:

Zgłoś uwagę do strony

Ta strona używa plików Cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie. Czytaj więcej »
Zamknij