Przekaż nam 1% podatku. Wpisz nasz KRS 0000 220 518 w swoim zeznaniu podatkowym lub skorzystaj z darmowego programu do rozliczenia PIT

Odmieniony wśród delfinów

Życie Kamila Czarnoty z Zabrza to ciągła rehabilitacja i leczenie. Teraz najważniejsze jest, żeby chłopiec nieustannie robił krok naprzód. Iść do przodu może tylko dzięki Wam.

Kamil urodził się z zespołem wad wrodzonych – wadą serca, zapadniętą klatką piersiową, niedosłuchem, wadą wzroku, przepukliną przełyku, niedorozwojem ciała modzelowatego… Pierwsze sześć miesięcy życia spędził w szpitalu. Przeszedł dwie operacje przepukliny przełyku. Jest pod stałą opieką lekarską 10 specjalistów.

Teraz chłopiec ma 14 lat. Cztery razy w tygodniu spotyka się z rehabilitantem, dwa razy z logopedą. Przynajmniej raz w roku bierze udział w turnusie rehabilitacyjnym. Dzięki miłości i determinacji rodziców, specjalistycznej opiece lekarskiej, niezliczonym godzinom rehabilitacji, Kamil nauczył się chodzić i mówić. Jednak mimo gigantycznej wytrwałości nie osiągnął jeszcze celu – gotowości do samodzielnego funkcjonowania.

Rodzice Kamila od dawna marzyli o tym, by zawieźć synka na delfinoterapię do Turcji. Jest to kuracja polegająca na zabawie z delfinami pod czujnym okiem wykwalifikowanych fizjoterapeutów. Podczas takich ćwiczeń wiązki ultradźwięków, wysyłane przez delfiny, przenikałyby przez ciało chłopca, powodując przy tym pozytywne zmiany w zniszczonych komórkach. Marzenie to spełniło się. Na przełomie kwietnia i maja ubiegłego roku dzięki wsparciu ludzi dobrej woli Kamilek mógł pojechać na taki turnus. 

Na efekty takiej terapii czeka się kilka miesięcy, a nawet rok..U Kamila zmiany na lepsze pojawiły się już po dwóch dniach! 

– Zaczął lepiej spać, przestał się moczyć w nocy. Ma lepszy kontakt z otoczeniem, powiększył sie jego zasób słów, rozgadał się. Można nawet powiedzieć, że zrobił się z niego gaduła – mówi jego tata, Jarosław Czarnota. 

Jednak aby utrzymać te pozytywne zmiany i zadbać o następne, Kamil powinien kolejny raz pojechać na delfinoterapię. Koszt turnusu to ok. 25 tys. zł. Do tej pory udało się zebrać 5 tys. 

Pomóżmy Kamilowi! Niech dzięki nam zrobi kolejny krok w stronę samodzielności!

Jeśli chcesz pomóc Kamilowi, złóż dar na konto zbiórki publicznej:

Chrześcijańska Służba Charytatywna
ul. Foksal 8
00-366 Warszawa
54 1240 1994 1111 0010 3162 7042
z dopiskiem: Kamil Czarnota

Czytaj na bieżąco informacje o Kamilu i pomagaj mu za pośrednictwem Facebooka: www.facebook.com/ChrzescijanskaSluzbaCharytatywna

Chrześcijańska Służba Charytatywna
ul. Foksal 8
00-366 Warszawa
Telefon:
(22) 31 31 425
E-mail:
biuro@bliskoserca.pl
Facebook
YouTube
Ta strona używa plików Cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie. Czytaj więcej »
Zamknij