Przekaż nam 1% podatku. Wpisz nasz KRS 0000 220 518 w swoim zeznaniu podatkowym lub skorzystaj z darmowego programu do rozliczenia PIT

Pieśni nadziei i dary serca

Rok 2009 w filii Organizacji Pożytku Publicznego - Chrześcijańskiej Służby Charytatywnej (ChSCh) w  Zabrzu zaczął się bardzo pracowicie. Wszystkie nasze talenty, siły i zdolności poświęcamy w służbie ubogiemu bliźniemu.

Od początku roku w sobotnie popołudnia organizowane są Koncerty Noworoczne „Pieśni Nadziei”. Pierwszy koncert odbył się 17 stycznia 2009 roku w Domu Pomocy Społecznej nr 1 w Zabrzu, przy ul. Matejki 62, drugi - 24 stycznia w Domu Pomocy Społecznej \"Senior\" w Rudzie Śląskiej - Goduli, ul. Puszkina 7, trzeci - 31 stycznia w Domu Pomocy Społecznej dla kobiet z upośledzeniem umysłowym \"Ostoja\" w Sośnicowicach koło Gliwic, ul. Kozielska 1, czwarty w Kochanowicach 7 lutego w Domu Kombatanta w Lublińcu, a kolejny z serii koncertów miał miejsce w Domu Opieki ,,Samarytanin” w Bielsku-Białej w dniu 1 marca. Nagłośnienie na tych imprezach obsługiwała młodzież z Bytomia, a występowali podczas nich różni wykonawcy, grający na rozmaitych instrumentach. Projektem kierują wolontariusze OPP-ChSCh w Zabrzu - Mariola i Wacław Jaroszowie.

W dniach 27 i 28 marca 2009 roku zabrzańska filia przeprowadziła też akcję pt. „Świąteczna zbiórka żywności” w sklepach „Biedronka” i „Kaufland” w Zabrzu-Rokitnicy, a od marca br. po raz kolejny rozpoczęła wdrażanie programu pomocy żywnościowej „PEAD”. Przy jego realizacji współpracowano z Urzędem Miasta Zabrze, od którego otrzymaliśmy na ten cel dotację w wysokości 6 tysięcy zł.; z Miejskim Ośrodkiem Pomocy Rodzinie, który zajmuje się kwalifikacją osób do tego programu; ze Śląskim Bankiem Żywności, za pośrednictwem którego otrzymujemy produkty żywnościowe oraz ze Stowarzyszeniem ,,Żyj i daj żyć\'\', które pomaga w wydawaniu tej żywności (udostępnia swój lokal w dzielnicy Zabrza – Biskupicach).

Chcemy również wspomnieć o miłej inicjatywie, jaką wykazali się bezimienni sponsorzy, którzy sfinansowali tegoroczne ferie zimowe w Nowej Rudzie dla dwójki dzieci, podopiecznych miejscowego MOPS-u oraz naszej filii. Dziękujemy im, tak jak i pozostałym sponsorom, za szlachetne dary na te par excelence zbożne cele. Zachęcamy wszystkich nieustannie do wspierania naszej Organizacji 1 procentem podatku, by mogła corocznie działać i mówić jak prorok Samuel: „Aż dotąd pomagał nam Pan”.


Serwis Informacyjny OPP – ChSCh (bf)

Chrześcijańska Służba Charytatywna
ul. Foksal 8
00-366 Warszawa
Telefon:
(22) 31 31 425
E-mail:
biuro@bliskoserca.pl
Facebook
YouTube
Ta strona używa plików Cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie. Czytaj więcej »
Zamknij