Darmowy​ ​Program​ ​PIT​ ​dostarcza​ ​Instytut​ ​Wsparcia Organizacji​ ​Pozarządowych​ ​w​ ​ramach​ ​projektu​ ​PITax.pl​ ​dla​ ​OPP.

KRS

Filia Zabrze

Podarunki pełne radości

15.12.2010, Noworoczny Upominek

3 grudnia w Domu Harcerza w Zabrzu dużo radości i uśmiechu zagościło na twarzach dzieci. Lokalna filia Chrześcijańskiej Służby Charytatywnej (ChSCh), przy współpracy ze Stowarzyszeniem Guido, zorganizowała bowiem dla najmłodszych spotkanie. W jego trakcie rozdawano paczki pełne prezentów…

Od kilku lat przedstawiciele Filii ChSCh w Zabrzu rozdają paczki sporządzone z artykułów spożywczych pochodzących ze zbiórek żywności. W tym roku jednak wolontariusze obdzielają nie tylko takimi upominkami. Zabrzańscy działacze ChSCh współpracują bowiem z międzynarodową organizacją Samaritan’s Purse. Zrzesza ona chrześcijan różnych wyznań i prowadzi akcję przygotowywania prezentów dla najmłodszych poszkodowanych przez los lub pochodzących z ubogich rodzin. Podarunki stanowią zazwyczaj: słodycze, zabawki, przedmioty higieny osobistej, drobna odzież… 

– Od Samaritan’s Purse otrzymaliśmy 50 paczek. Pozostałe 20 przygotowaliśmy sami i takim sposobem mogliśmy obdarować kilkudziesięciu milusińskich – sprawozdaje Jan Brzuś, kierownik filii w Zabrzu.

Na spotkanie zaproszone zostały rodziny z dziećmi, które korzystają z zabrzańskiego punktu wydawania żywności i odzieży „Pomocna dłoń”, prowadzonego przez lokalną filię ChSCh. W trakcie imprezy mali goście mogli wysłuchać m.in. historii z Ewangelii, opowiadanych przez pastora Grzegorza Trzpila, oraz wziąć udział w grach i zabawach. Wśród prezentów znalazło się wiele przydatnych rzeczy, m.in. ciepłe szaliki, rękawiczki czy przybory szkolne.

– Dzieci były bardzo zadowolone – mówi Jan Brzuś. – Już teraz planujemy zorganizowanie podobnej akcji w przyszłym roku – dodaje.  

Oby te prezenty osłodziły najmłodszym choć na chwilę szarą rzeczywistość.  
 
Czytaj więcej o projekcie Noworoczny Upominek.

Złóż swój dar na działalność dobroczynną.
       
Pamiętaj o przekazaniu 1% podatku dla ChSCh (KRS 0000220518).

(aw)

 

Pomóż nam

Na nasze projekty

zebraliśmy już:

45 517 zł

Zobacz nasz plan pomocy w bieżącym roku »

Kontakt

Chrześcijańska Służba Charytatywna
Oddział Śląski
Filia Zabrze
ul. Wawrzyńskiej 6c
41-813 Zabrze

Punkt „Pomocna Dłoń”
ul. Wawrzyńskiej 6c
Dzielnica Helenka
Kontakt tel.: 785 006 010
pon. w godz. 10–15.30

Punkt Wydawania Żywności w dzielnicy Biskupice
ul. Bytomska 82
Kontakt tel.: 785 006 050

Nr konta bankowego:
98 2030 0045 1110 0000 0278 5830

Kierownik: Jan Brzuś
Swoją funkcję pełni społecznie
Tel. kom.: (+48) 663 745 519

E-mail:

Zgłoś uwagę do strony

Ta strona używa plików Cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie. Czytaj więcej »
Zamknij