Przekaż nam 1% podatku. Wpisz nasz KRS 0000 220 518 w swoim zeznaniu podatkowym lub skorzystaj z darmowego programu do rozliczenia PIT

Prężne działania młodej filii

Nowo powstała filia Organizacji Pożytku Publicznego - Chrześcijańskiej Służby Charytatywnej (OPP ChSCh) w Zabrzu wciąż dynamicznie działa na rzecz potrzebujących.

Filia ChSCh w Zabrzu w ciągu pierwszego półrocza 2004 roku przeprowadziła:

  • kurację antynikotynową pt.: \"Rzucam palenie\", która odbyła się w dniach 15 - 19 marca 2004 roku. Prelegentem był Józef Kuźma
  • seminarium antystresowe, które odbyło się w dniach 20 - 29 kwietnia 2004 roku. Prelegentem był Grzegorz Trzpil.

Wszystkie powyższe wykłady znalazły duże zainteresowanie wśród lokalnej społeczności. 

Oprócz działań związanych z promocją zdrowego stylu życia filia ChSCh zorganizowała w czerwcu Punkt Wydawania Odzieży. Dzięki temu punktowi wolontariusze pomogli już wielu najbiedniejszym. Łącznie wydano odzież o wartości 950 zł. Filia nie tylko sama pomaga potrzebującym, ale również stara się wspomagać inne organizacje niosące pomoc. W pierwszej połowie roku wsparła Pogotowie Opiekuńcze w Zabrzu, przekazując mu odzież. Wolontariusze filii przepracowali łącznie 450 godzin o wartości 2 250 zł. 

W dniach 1 - 4 września 2004 roku filia przeprowadziła wykłady pt.: \"Sposoby na twoje choroby\". Prelegentem był zielarz Sławomir Gromadzki. Wykłady odbywały się w siedzibie filii ChSCh przy ulicy Wawrzyńskiej 1c/2 w Zabrzu-Helence. W bezpłatnych prelekcjach uczestniczyło łącznie ok. 20 osób. \"Uczestnicy wykładów byli bardzo zainteresowani informacjami na temat sposobów zwalczania chorób, co było największą nagrodą dla organizatorów za ich trud w zorganizowaniu tych wykładów\" - powiedział kierownik filii ChSCh Zabrze, Jan Brzuś. 
Serwis Informacyjny ChSCh

Chrześcijańska Służba Charytatywna
ul. Foksal 8
00-366 Warszawa
Telefon:
(22) 31 31 425
E-mail:
biuro@bliskoserca.pl
Facebook
YouTube
Ta strona używa plików Cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie. Czytaj więcej »
Zamknij