Darmowy​ ​Program​ ​PIT​ ​dostarcza​ ​Instytut​ ​Wsparcia Organizacji​ ​Pozarządowych​ ​w​ ​ramach​ ​projektu​ ​PITax.pl​ ​dla​ ​OPP.

KRS

Filia Zabrze

To już dziesięć lat

29.03.2010, nieprzypisany

Filia Organizacji Pożytku Publicznego Chrześcijańska Służba Charytatywna (ChSCh) w Zabrzu obchodzi w tym roku jubileusz dziesięciolecia swego istnienia. Z tej okazji 14 stycznia br. w siedzibie filii odbyła się specjalna uroczystość, na której pojawili się przedstawiciele władz miejskich, organizacji społecznych i pozarządowych.

Spotkanie jubileuszowe rozpoczęło się o godz. 11, kiedy to zebranych gości przywitał kierownik filii ChSCh w Zabrzu Jan Brzuś. Po słowach powitania przedstawił on historię i działalność filii. Następnie wiceprezydent Zabrza, Krzysztof Lewandowski oraz Helena Breczko, pełnomocnik prezydenta miasta ds. osób niepełnosprawnych wręczyli kwiaty oraz pisemne podziękowanie za dotychczasową pracę jednostki ChSCh w Zabrzu.

W swoim przemówieniu wiceprezydent podkreślił, że ,,ChSCh jest jedną z nielicznych organizacji, które działają na obrzeżach miasta i zajmują się pomocą społeczną” oraz przekazał słowa uznania od pani prezydent Zabrza. Oprócz niego głos zabierali także prezes Stowarzyszenia ,,Żyj i daj żyć” Kazimierz Speczyk, który zaznaczył, że to dzięki wsparciu ChSCh stowarzyszenie zaczęło uczestniczyć w zbiórkach żywności, dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie Zbigniew Gurnacz, kierownik Centrum Organizacji Pozarządowych w Zabrzu Czesław Zdechlikiewicz, Prezes Stowarzyszenia Mieszkańców Osiedla ,,Zandka” Irena Suchoń (która wręczyła dyplom od mieszkańców dzielnicy), przedstawicielki Dzielnicowego Punktu Pomocy Społecznej w Zabrzu zajmujące się programem aktywności lokalnej w dzielnicy Zabrze-Biskupice: Beata Heremska i Anna Herman-Lotos. Wszyscy zgodnie podkreślali, że współpraca z ChSCh w Zabrzu układa się dobrze, a dzięki wzajemnemu wsparciu mogliśmy wiele uczynić na rzecz lokalnego społeczeństwa.

Obecny na uroczystości Piotr Nowacki, dyrektor Chrześcijańskiej Służby Charytatywnej, w swoim przemówieniu podziękował wolontariuszom filii za dotychczasową pracę oraz zaapelował oddawanie 1% podatku na rzecz ChSCh: - Jako organizacja charytatywna możemy pochwalić się dużą efektywnością w wydatkowaniu środków, które otrzymujemy. Dzięki temu nasi ofiarodawcy mogą być pewni, że pieniądze nam przekazywane zostaną przeznaczone dla najbardziej potrzebujących i będą maksymalnie wykorzystane na rzecz statutowych działań organizacji – powiedział.

Oprócz wymienionych na spotkaniu obecni byli ponadto: w zastępstwie dyrektora Urzędu Pracy pani Olga Tylki; kierownicy Punktów Pomocy Społecznej Elżbieta Michalczenia, Ewa Flak; członkowie władz Stowarzyszenia ,,Guido” Danuta Pabianek i Michał Bieniasz, a także dziennikarka Dziennika Zachodniego. Po części oficjalnej wszystkich gości zaproszono na poczęstunek, podczas którego była okazja do dzielenia się refleksjami i doświadczeniami, a także snucia planów na przyszłość.

Kierownik i wolontariusze filii w Zabrzu wyrazili nadzieję, że dotychczasowa praca filii, zdobyte doświadczenie, a także zaufanie społeczne będą procentować i pozwolą na jeszcze efektywniejszą służbę na rzecz potrzebujących w nadchodzących latach.

 

                                                                                                           Serwis Informacyjny ChSCh (aw)

Pomóż nam

Na nasze projekty

zebraliśmy już:

45 517 zł

Zobacz nasz plan pomocy w bieżącym roku »

Kontakt

Chrześcijańska Służba Charytatywna
Oddział Śląski
Filia Zabrze
ul. Wawrzyńskiej 6c
41-813 Zabrze

Punkt „Pomocna Dłoń”
ul. Wawrzyńskiej 6c
Dzielnica Helenka
Kontakt tel.: 785 006 010
pon. w godz. 10–15.30

Punkt Wydawania Żywności w dzielnicy Biskupice
ul. Bytomska 82
Kontakt tel.: 785 006 050

Nr konta bankowego:
98 2030 0045 1110 0000 0278 5830

Kierownik: Jan Brzuś
Swoją funkcję pełni społecznie
Tel. kom.: (+48) 663 745 519

E-mail:

Zgłoś uwagę do strony

Ta strona używa plików Cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie. Czytaj więcej »
Zamknij