Przekaż nam 1% podatku. Wpisz nasz KRS 0000 220 518 w swoim zeznaniu podatkowym lub skorzystaj z darmowego programu do rozliczenia PIT

Udana Wielkanocna Zbiórka Żywności w Zabrzu

23-25 marca w Zabrzu, podobnie jak w wielu miastach Polski, trwała Wielkanocna Zbiórka Żywności. Wsparli ją między innymi wolontariusze Chrześcijańskiej Służby Charytatywnej (ChSCh), którzy zarówno na co dzień, jak i przy okazji zbiórek współpracują w niesieniu pomocy z bankami żywności.

– Zebraliśmy 1 400 kg. Udział brało 50 wolontariuszy. W akcji wsparli nas pracownicy Programu Aktywności Lokalnej z dzielnicy Zabrza-Biskupice oraz Anna Solecka-Bacia i Tomasz Olichwer, radni Rady Miasta Zabrze – mówi Jan Brzuś, kierownik lokalnej filii ChSCh. – Współpracowaliśmy również ze Stowarzyszeniem „Guido” oraz Stowarzyszeniem „Żyj i Daj Żyć”.

Filia ChSCh w Zabrzu prowadzi systematyczną pomoc żywnościową dla ponad 700 osób. W punktach w Biskupicach i Helence, we współpracy ze Śląskim Bankiem Żywności, wolontariusze wydają produkty pochodzące z programu PEAD (Europejski Program Pomocy Żywnościowej). Projekt pomocy żywnościowej filii jest też dotowany przez miasto, które w 2012 roku przeznaczyło na ten cel 8 tys. zł.  

– Podczas zbiórki zebraliśmy różne produkty, ale najwięcej było makaronu i ryżu – mówi Jan Brzuś. – Myślę, że uda się zrobić około 100 paczek dla naszych podopiecznych.

Wielu wolontariuszy uczestniczyło w akcji po raz pierwszy. Wcześniej przeszli odpowiednie szkolenie i, jak się okazało, pomoc przy zbiórce była bardzo prosta. Wielu chce wziąć udział w podobnym przedsięwzięciu kolejny raz. Także klienci sklepów stanęli na wysokości zadania. Wiele osób chętnie przekazywało produkty spożywcze.

– Podziękowanie należy się kierownictwu  i pracownikom sklepów sieci Biedronka – podkreśla Jan Brzuś. – Dziękujemy za okazane wsparcie i pomoc przy zbiórce żywności. Wierzę, że udana współpraca przyczyni się do tego, że będziemy mogli brać udział także w kolejnej zbiórce. Dziękujemy wszystkim, którzy wsparli tę akcję.

Czytaj więcej o pomocy żywnościowej.

(aw)

Na zdjęciu wolontariuszki w towarzystwie Tomasza Olichwera, radnego Rady Miasta Zabrze

Chrześcijańska Służba Charytatywna
ul. Foksal 8
00-366 Warszawa
Telefon:
(22) 31 31 425
E-mail:
biuro@bliskoserca.pl
Facebook
YouTube
Ta strona używa plików Cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie. Czytaj więcej »
Zamknij