Darmowy​ ​Program​ ​PIT​ ​dostarcza​ ​Instytut​ ​Wsparcia Organizacji​ ​Pozarządowych​ ​w​ ​ramach​ ​projektu​ ​PITax.pl​ ​dla​ ​OPP.

KRS

Filia Zabrze

Wakacje w Grzybowie

30.07.2010, Wypoczynek dla dzieci i młodzieży

Dzięki staraniom wolontariuszy filii Chrześcijańskiej Służby Charytatywnej (ChSCh) w Zabrzu troje dzieci przeżyło niezapomniane wakacje. Sześcioletni Dominik przyjechał z mamą, a starszej dwójce, dwunastoletnim Sarze i Wiktorowi, towarzyszył opiekun z ChSCh.

Podróż pociągiem była wstępem do wakacyjnej przygody. Cała trójka pierwszy raz jechała na wypoczynek nad morze. Przyjemną niespodzianką było położenie pensjonatu, w którym zamieszkali – zaledwie 200 metrów od plaży. Nic dziwnego, że po kolacji obowiązkowo był spacer po plaży z widokiem na zachód słońca.

Podczas pobytu, od 2 do 10 lipca, pogoda była wspaniała. Dzięki temu dzieci w pełni korzystały z uroków wypoczynku nad morzem. Główne zajęcia to oczywiście kąpiele w morzu, opalanie i zabawy na plaży. Ale najmłodsi zobaczyli też sporo innych ciekawych rzeczy. Oglądali kutry i podglądali pracę rybaków podczas zwiedzania portu rybackiego w Dźwirzynie. Bliskość Kołobrzegu – autobusem to zaledwie kilkanaście minut – pozwoliła na poznanie miasta. I to jakiego – tego dzisiejszego, i tego dawnego! W Muzeum Oręża Polskiego dzieci obejrzały ekspozycję poświęconą historii miasta. Ciekawe, czy zapamiętały drewnianego konika, jakim w średniowieczu bawili się ich rówieśnicy? W pamięci chłopców pozostały samoloty, czołgi i inne ciężkie pojazdy wojskowe z plenerowej wystawy Dzieje oręża polskiego.

Był rejs statkiem, zwiedzanie portu jachtowego i latarni morskiej oraz wejście na molo. Duże wrażenie zrobił na wszystkich wjazd windą na 11. piętro Sanatorium „Kombatant”, gdzie z tarasu można podziwiać panoramę miasta i widok na morze.

Wszystkim bardzo się podobało i marzą o kolejnych takich wakacjach.

Czytaj więcej o projekcie wypoczynek dla dzieci i młodzieży.

Złoż dar na działalność dobroczynną i odmień los choć jednego dziecka.

Pamiętaj o przekazaniu 1% podatku dla ChSCh (KRS 0000220518).

Serwis Informacyjny ChSCh

Pomóż nam

Na nasze projekty

zebraliśmy już:

45 517 zł

Zobacz nasz plan pomocy w bieżącym roku »

Kontakt

Chrześcijańska Służba Charytatywna
Oddział Śląski
Filia Zabrze
ul. Wawrzyńskiej 6c
41-813 Zabrze

Punkt „Pomocna Dłoń”
ul. Wawrzyńskiej 6c
Dzielnica Helenka
Kontakt tel.: 785 006 010
pon. w godz. 10–15.30

Punkt Wydawania Żywności w dzielnicy Biskupice
ul. Bytomska 82
Kontakt tel.: 785 006 050

Nr konta bankowego:
98 2030 0045 1110 0000 0278 5830

Kierownik: Jan Brzuś
Swoją funkcję pełni społecznie
Tel. kom.: (+48) 663 745 519

E-mail:

Zgłoś uwagę do strony

Ta strona używa plików Cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie. Czytaj więcej »
Zamknij