Darmowy​ ​Program​ ​PIT​ ​dostarcza​ ​Instytut​ ​Wsparcia Organizacji​ ​Pozarządowych​ ​w​ ​ramach​ ​projektu​ ​PITax.pl​ ​dla​ ​OPP.

KRS

Filia Zabrze

Z myślą o dzieciach

25.08.2008, nieprzypisany

Działacze filii Chrześcijańskiej Służby Charytatywnej w Zabrzu szczególnie mają na sercu dobro dzieci z ubogich rodzin. W ostatnich dniach wakacji udało się im zorganizować atrakcyjne kolonie nad morzem dla trójki maluchów, a także zebrać ponad 600 kg żywności dla najmłodszych podopiecznych z terenu miasta.

Zorganizowanie wypoczynku było możliwe dzięki sponsorom, a także wpływom z 1% podatku. Kolonie, które trwały od 17 do 24 sierpnia 2008 roku, dzieci spędziły wraz ze swym opiekunem w jednym z pensjonatów nadmorskiego kurortu Grzybowo. Piękna pogoda sprzyjała spacerom po plaży i malowniczej okolicy. Dzieci wyjeżdżały także na dalsze wycieczki. Podczas jednej z nich, do pobliskiego Kołobrzegu, zwiedziły muzeum historii miasta, a tam zapoznały się z przebiegiem dawnych szlaków morskich i konstrukcją zabytkowych statków. Jednym z takich okrętów, o nazwie "Wiking", nasi wycieczkowicze wybrali się nawet w krótki rejs po morzu! A wieczorem mogli podziwiać piękny zachód słońca z samego szczytu latarni morskiej oraz spacerować po molo i wdychać leczniczy zapach bałtyckiej bryzy. Warto tu wspomnieć, że taka terapia jest bardzo potrzebna dzieciom, które na co dzień muszą żyć w cieniu śląskich kominów.

Jedna z dziewczynek, uczestniczka kolonii, powiedziała: "te wakacje były najlepsze, jakie kiedykolwiek miałam". To wzruszające wyznanie dedykujemy sponsorom i innym osobom, które przekazały 1 procent swego podatku na naszą organizację pożytku publicznego i w ten sposób darowały tym dzieciom radość, wypoczynek i wspaniałą przygodę.

Jan Brzuś, kierownik OPP Chrześcijańska Służba Charytatywna Zabrze, pragnie także podziękować wszystkim darczyńcom oraz kierownictwu miejscowej "Biedronki" i "Kauflandu" za wsparcie i zgodę na przeprowadzenie dwudniowej zbiórki żywności na terenie tych sklepów. Dzięki temu wolontariusze filii mogli zebrać 632,592 kg żywności i podzielić ją między dzieci z rodzin objętych stałą pomocą żywnościową ChSCh. "Cokolwiek uczyniliście jednemu z tych najmniejszych moich braci, mnie uczyniliście" - rzekł Pan Jezus. Niech Jego słowa staną się dobrą motywacją dla niesienia pomocy materialnej dzieciom jej potrzebującym, a żyjącym tak blisko nas.

 

Serwis informacyjny (BF)

Pomóż nam

Na nasze projekty

zebraliśmy już:

45 517 zł

Zobacz nasz plan pomocy w bieżącym roku »

Kontakt

Chrześcijańska Służba Charytatywna
Oddział Śląski
Filia Zabrze
ul. Wawrzyńskiej 6c
41-813 Zabrze

Punkt „Pomocna Dłoń”
ul. Wawrzyńskiej 6c
Dzielnica Helenka
Kontakt tel.: 785 006 010
pon. w godz. 10–15.30

Punkt Wydawania Żywności w dzielnicy Biskupice
ul. Bytomska 82
Kontakt tel.: 785 006 050

Nr konta bankowego:
98 2030 0045 1110 0000 0278 5830

Kierownik: Jan Brzuś
Swoją funkcję pełni społecznie
Tel. kom.: (+48) 663 745 519

E-mail:

Zgłoś uwagę do strony

Ta strona używa plików Cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie. Czytaj więcej »
Zamknij