Przekaż nam 1% podatku. Wpisz nasz KRS 0000 220 518 w swoim zeznaniu podatkowym lub skorzystaj z darmowego programu do rozliczenia PIT

Zabrzanie obdarowują

Trwa akcja „Kurtka dla malucha”. W Zabrzu ciepłe dziecięce ubrania można przynosić do punktu Chrześcijańskiej Służby Charytatywnej (ChSCh) przy ul. Wawrzyńskiej 6c. Jak przekonuje Jan Brzuś, kierownik lokalnej filii ChSCh odzież bardzo się przydaje.

– Dzięki darczyńcom mogliśmy przygotować około 20 kompletów dla najmłodszych. Otrzymaliśmy czapki, szaliki, rękawiczki czy kurtki – mówi Jan Brzuś. – W najtrudniejszej sytuacji są rodziny wychowujące powyżej sześciorga, siedmiorga dzieci. W takim przypadku rodzicom bardzo trudno zakupić odzież dla wszystkich – dodaje.

Ideą „Kurtki dla malucha” jest pomóc rodzicom ubrać swoje maluchy właśnie w okresie zimowym. Odzież przekazują ludzie dobrej woli do wyznaczonych punktów ChSCh działających w całym kraju. Stamtąd trafia ona do potrzebujących osób. W Zabrzu pomoc otrzymują rodziny będące pod stałą opieką lokalnej filii.

Warto dodać, że wolontariusze z Zabrza pamiętają o najmłodszych przez cały rok – organizują dla nich wyjazdy na ferie i wakacje, a także imprezy z okazji m.in. Dnia Dziecka; we wrześniu zaś wspierają zbiórkę żywności przeprowadzaną z myślą głównie o dzieciach szkolnych. A już niebawem filia wspólnie z innymi organizacjami zaprosi najmłodszych na ferie w mieście.  

Czytaj więcej:

– o akcji „Kurtka dla malucha”
 
– o pomocy odzieżowej.

Złóż dar.

Przekaż 1% dla ChSCh (KRS 0000 220 518).

(aw)

Chrześcijańska Służba Charytatywna
ul. Foksal 8
00-366 Warszawa
Telefon:
(22) 31 31 425
E-mail:
biuro@bliskoserca.pl
Facebook
YouTube
Ta strona używa plików Cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie. Czytaj więcej »
Zamknij