Przekaż nam 1% podatku. Wpisz nasz KRS 0000 220 518 w swoim zeznaniu podatkowym lub skorzystaj z darmowego programu do rozliczenia PIT

Zabrze: 1 300 kilogramów szczęścia

Za nami zbiórka żywności Podziel Się Posiłkiem. Teraz nadszedł czas na przekazywanie zebranych artykułów spożywczych osobom potrzebującym. Zajmie się tym m.in. filia Chrześcijańskiej Służby Charytatywnej (ChSCh) w Zabrzu, która jest jedną z organizacji współpracujących ze Śląskim Bankiem Żywności.

Wolontariusze ChSCh podczas akcji w Zabrzu zebrali w sumie 1 300 kg żywności. Tradycyjnie obsadzili sześć biedronek. Udział w zbiórkach to już dla nich tradycja. W ten sposób mogą uzyskać dodatkowe produkty dla swych podopiecznych.

− Udało zebrać się sporo artykułów spożywczych. Najwięcej było makaronu, ryżu i mąki – mówi Jan Brzuś, kierownik filii. – Wśród naszych wolontariuszy było 10 osób, które w sklepach stały po raz pierwszy – dodaje.

Zebrane produkty zostaną rozdzielone między osoby potrzebujące. Część dostaną rodziny z dziećmi pozostające pod opieką filii, a część zabrzańskie Stowarzyszenie Guido, prowadzące cztery świetlice środowiskowe. Ponadto zostaną obdarowani potrzebujący z Biskupic i Rokitnicy, którzy na co dzień nie korzystają z unijnej pomocy żywnościowej (PEAD).

Organizatorem ogólnopolskiej zbiórki żywności Podziel Się Posiłkiem były banki żywności oraz firma Danone.

Czytaj więcej o pomocy żywnościowej.

Tekst: Justyna Libera, red. aw

Chrześcijańska Służba Charytatywna
ul. Foksal 8
00-366 Warszawa
Telefon:
(22) 31 31 425
E-mail:
biuro@bliskoserca.pl
Facebook
YouTube
Ta strona używa plików Cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie. Czytaj więcej »
Zamknij