Przekaż nam 1% podatku. Wpisz nasz KRS 0000 220 518 w swoim zeznaniu podatkowym lub skorzystaj z darmowego programu do rozliczenia PIT

Zabrze: jest z czego robić paczki

W ostatni weekend w 3,3 tys. sklepów na terenie całego kraju trwała Świąteczna Zbiórka Żywności. To bardzo ważne, by w tym szczególnym okresie pomyśleć także o najbiedniejszych. 7-9 grudnia wystarczyło wyjść z domu i udać się na zakupy do sklepu biorącego udział w akcji. Tam można było spotkać wolontariuszy z koszami, którzy zbierali produkty spożywcze dla najbardziej potrzebujących.

Świąteczne zbiórki żywności odbywają się corocznie od 1997 roku. Jest to inicjatywa banków żywności zrzeszonych w Federacji Polskich Banków Żywności. W akcji biorą udział także organizacje pozarządowe, które pomagają przy zbieraniu produktów, a następnie w dostarczeniu ich do potrzebujących. Jedną z tych organizacji jest Chrześcijańska Służba Charytatywna (ChSCh).

Wolontariusze ChSCh w Zabrzu spisali się na medal, zbierając łącznie ok. 1 400 kg żywności w pięciu sklepach. Pomagało 52 wolontariuszy, wśród nich także podopieczni filii ChSCh.

– Wśród zebranych produktów przeważają słodycze, ale mamy też makarony, ryż olej. Jest z czego robić paczki – mówi Jan Brzuś, kierownik filii ChSCh w Zabrzu. – Prezenty trafią m.in. do rodzin wielodzietnych wskazanych przez MOPS, a także do rodzin, w których wychowują się dzieci niepełnosprawne – dodaje.

Czytaj więcej o pomocy żywnościowej.

Tekst: Justyna Libera

Chrześcijańska Służba Charytatywna
ul. Foksal 8
00-366 Warszawa
Telefon:
(22) 31 31 425
E-mail:
biuro@bliskoserca.pl
Facebook
YouTube
Ta strona używa plików Cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie. Czytaj więcej »
Zamknij