Darmowy​ ​Program​ ​PIT​ ​dostarcza​ ​Instytut​ ​Wsparcia Organizacji​ ​Pozarządowych​ ​w​ ​ramach​ ​projektu​ ​PITax.pl​ ​dla​ ​OPP.

KRS

Filia Zabrze

Zabrze: paczki dla dzieci dzięki Wielkanocnej Zbiórce Żywności – WIDEO

19.03.2013, Pomoc żywnościowa

15-17 marca odbyła się Wielkanocna Zbiórka Żywności organizowana przez banki żywności zrzeszone w Federacji Polskich Banków Żywności. Organizacje charytatywne, w tym Chrześcijańska Służba Charytatywna (ChSCh), już przygotowują się do rozdysponowania zebranych produktów wśród osób potrzebujących.

Artykuły ofiarowane przez darczyńców trafiły do magazynów banków żywności, gdzie zostaną posortowane i zważone. Następnie zostaną przekazane m.in. do świetlic środowiskowych, jadłodajni czy ośrodków wspierających rodziny; miejsc, które na co dzień zajmują się pomocą najuboższym.

– Były makarony, ryże, kasze, a także dużo słodyczy, więc będzie z czego zrobić paczki żywnościowe dla dzieci – cieszy się Jan Brzuś, kierownik filii ChSCh w Zabrzu. ChSCh to jedna z organizacji, które pomogą w przekazaniu części darów zebranych przez Śląski Bank Żywności.

Wolontariusze z Zabrza już mają pomysł, jak rozdysponować zebrane produkty. Część otrzymają stali podopieczni filii ChSCh. Obdarowane zostaną także osoby w trudnej sytuacji życiowej, które z różnych powodów nie są objęte realizowanym przez filię Europejskim Programem Pomocy Żywnościowej (PEAD). Ponadto część darów trafi do podopiecznych stowarzyszeń „Żyj i daj żyć” oraz „Guido”, które pomagały w zbiórce wspólnie z wolontariuszami ChSCh.

– Żywność ze zbiórek to dodatkowe wsparcie poza PEAD-em – mówi Jan Brzuś. – W rodzinach wielodzietnych, czy z osobami niepełnosprawnymi, każda paczka się przydaje – dodaje.

Śląski Bank Żywności w Wielkanocną Zbiórkę Żywności włączył się już po raz siódmy. W prawie 120 sklepach w 21 miejscowościach na Śląsku wolontariusze zbierali żywność dla osób potrzebujących.

Zobacz relację ze zbiórki w Telewizji Silesia.

Czytaj więcej o pomocy żywnościowej.

Czytaj więcej o pomocy osobom ubogim.

Tekst: Justyna Libera, aw

Pomóż nam

Na nasze projekty

zebraliśmy już:

45 517 zł

Zobacz nasz plan pomocy w bieżącym roku »

Kontakt

Chrześcijańska Służba Charytatywna
Oddział Śląski
Filia Zabrze
ul. Bytomska 107
41-803 Zabrze
Kontakt tel.: 785 006 010

Punkt Dobroczynny
ul. Bytomska 107
41-803 Zabrze
Czynny: pn. – pt. 10.00-16.00
Kontakt tel.: 785 006 050

Nr konta bankowego:
98 2030 0045 1110 0000 0278 5830

Kierownik: Jan Brzuś
Swoją funkcję pełni społecznie
Tel. kom.: (+48) 663 745 519

E-mail:

Zgłoś uwagę do strony

Ta strona używa plików Cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie. Czytaj więcej »
Zamknij