Przekaż nam 1% podatku. Wpisz nasz KRS 0000 220 518 w swoim zeznaniu podatkowym lub skorzystaj z darmowego programu do rozliczenia PIT

Zabrze: Świąteczna Zbiórka Żywności

W niedzielę zakończyła się ogólnopolska Świąteczna Zbiórka Żywności zorganizowana 2-4 grudnia przez Federację Polskich Banków Żywności. W blisko 3 tysiącach sklepów na terenie całego kraju 35 tysięcy wolontariuszy zachęcało klientów do przekazywania artykułów spożywczych, które już niebawem trafią do potrzebujących rodzin.

Wśród organizacji współpracujących z bankami żywności w zebraniu i przekazaniu potrzebującym darów żywnościowych była filia Chrześcijańskiej Służby Charytatywnej (ChSCh) w Zabrzu.

– Zbieraliśmy żywność wspólnie ze Stowarzyszeniami „Guido” oraz „Żyj i daj żyć” – sprawozdaje Jan Brzuś, kierownik filii. – Zgromadziliśmy 1 457 kg, które podzieliliśmy między organizacje biorące udział w akcji. Do pomocy przy jej zorganizowaniu włączyli się pracownicy Programu Aktywności Lokalnej z Biskupic, pani Beata Haremska i Anna Herman-Latos oraz radny rady miejskiej w Zabrzu, pan Tomasz Olichwer z żoną.

Klienci sklepów chętnie przekazywali artykuły żywnościowe, niektórzy pytali, jakie dokładnie produkty zakupić.

– Zebrane dary rozdysponujemy wśród naszych podopiecznych. Bardzo dziękujemy wszystkim ofiarodawcom – podsumowuje Jan Brzuś.

Czytaj więcej o pomocy żywnościowej.

Złóż dar.

Przekaż 1% dla ChSCh (KRS 0000 220 518).

(aw)

Chrześcijańska Służba Charytatywna
ul. Foksal 8
00-366 Warszawa
Telefon:
(22) 31 31 425
E-mail:
biuro@bliskoserca.pl
Facebook
YouTube
Ta strona używa plików Cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie. Czytaj więcej »
Zamknij