Darmowy​ ​Program​ ​PIT​ ​dostarcza​ ​Instytut​ ​Wsparcia Organizacji​ ​Pozarządowych​ ​w​ ​ramach​ ​projektu​ ​PITax.pl​ ​dla​ ​OPP.

KRS

Filia Zabrze

Zabrze: trudne dzieci czy trudni rodzice?

20.05.2013, Pomoc rodzinie

Rodzina jest podstawową komórką społeczną. Każdy atak na nią jest zarazem atakiem na społeczeństwo. Jednak nawet w najbardziej zgodnej i kochającej rodzinie zdarzają się mniejsze bądź większe nieporozumienia. O tym, jak ich uniknąć, dowiemy się już 25 maja.

Czy można uniknąć konfliktów w rodzinie? Na czym polegają nasze błędy w komunikacji? O tym w zabrzańskim kinie Roma opowie Elżbieta Bukowska, pedagog z wieloletnim doświadczeniem. Poruszy ona temat komunikacji w relacjach między rodzicami a dziećmi, a także między samymi dziećmi (rodzeństwem). Rozróżniamy komunikację werbalną i niewerbalną. Każda z nich jest tak samo ważna i może przynosić zarówno szkody jak i korzyści. Poznanie sposobów komunikowania się jest kluczem do uniknięcia nieporozumień i niedomówień.

Prelekcja pt. Trudne dzieci czy trudni rodzice, czyli problem z komunikacją w rodzinie odbędzie się w sobotę, 25 maja, o godzinie 17. Będzie częścią cyklu spotkań organizowanych w ramach obchodów VI Metropolitalnego Święta Rodziny. Po wykładzie będzie możliwość rozmowy z prelegentką. Do dyspozycji gości będzie także stoisko z literaturą o tematyce rodzinnej.

Organizatorem wykładu Elżbiety Bukowskiej jest filia Chrześcijańskiej Służby Charytatywnej (ChSCh) w Zabrzu.

– W statucie naszej działalności jest m.in. pomoc rodzinom. Rodzina jest najważniejsza, trzeba o nią dbać. Stąd też pomysł na wykład – mówi Jan Brzuś, kierownik filii ChSCh w Zabrzu.

Czytaj więcej o pomocy rodzinie.

Tekst: Justyna Libera

Pomóż nam

Na nasze projekty

zebraliśmy już:

45 517 zł

Zobacz nasz plan pomocy w bieżącym roku »

Kontakt

Chrześcijańska Służba Charytatywna
Oddział Śląski
Filia Zabrze
ul. Wawrzyńskiej 6c
41-813 Zabrze

Punkt „Pomocna Dłoń”
ul. Wawrzyńskiej 6c
Dzielnica Helenka
Kontakt tel.: 785 006 010
pon. w godz. 10–15.30

Punkt Wydawania Żywności w dzielnicy Biskupice
ul. Bytomska 82
Kontakt tel.: 785 006 050

Nr konta bankowego:
98 2030 0045 1110 0000 0278 5830

Kierownik: Jan Brzuś
Swoją funkcję pełni społecznie
Tel. kom.: (+48) 663 745 519

E-mail:

Zgłoś uwagę do strony

Ta strona używa plików Cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie. Czytaj więcej »
Zamknij