Przekaż nam 1% podatku. Wpisz nasz KRS 0000 220 518 w swoim zeznaniu podatkowym lub skorzystaj z darmowego programu do rozliczenia PIT

Zabrze: wolontariuszki ChSCh wyróżnione

7 grudnia w Teatrze Nowym w Zabrzu odbyła się gala będąca rozstrzygnięciem konkursu na Wolontariusza Roku. Podczas uroczystości Prezydent Miasta, pani Małgorzata Mańka-Szulik wręczyła nagrody laureatom. Dwie wolontariuszki Chrześcijańskiej Służby Charytatywnej (ChSCh), Karina Jankowska i Anna Fuchs zostały wyróżnione.

Słowo „wolontariusz” pochodzi z języka łacińskiego. Voluntarius znaczy „dobrowolny”, natomiast voluntas – „wola, chęć”. Wolontariusze to ludzie, którzy bez względu na wiek, wykształcenie czy pochodzenie pracują nieodpłatnie i niosą pomoc osobom najbardziej potrzebującym.

Każdy z laureatów i wyróżnionych został obdarowany różą oraz torbą upominków, na którą składały się m.in. książka, zegarek, bluzka, długopis i kubek.

Po pierwszej części gali, którą było wręczenie nagród, nastąpiła część mniej oficjalna – poczęstunek oraz przedstawienie w wykonaniu aktorów z Teatru Nowego pt. Związek otwarty.

Tekst: Justyna Libera

Chrześcijańska Służba Charytatywna
ul. Foksal 8
00-366 Warszawa
Telefon:
(22) 31 31 425
E-mail:
biuro@bliskoserca.pl
Facebook
YouTube
Ta strona używa plików Cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie. Czytaj więcej »
Zamknij