Przekaż nam 1% podatku. Wpisz nasz KRS 0000 220 518 w swoim zeznaniu podatkowym lub skorzystaj z darmowego programu do rozliczenia PIT

Zagrali dla Kamila


Dużo radości i uśmiechu, różne style muzyczne i profesjonalizm wykonawców - to zalety koncertu, jaki odbył się w kinie Roma 23 maja w Zabrzu. Wszystkich: występujących, organizatorów i widzów połączyła szlachetna idea pomocy dwunastoletniemu Kamilowi, chłopcu wymagającemu stałej rehabilitacji z powodu poważnej choroby genetycznej.

- Rodzice chłopca byli bardzo wdzięczni za okazaną pomoc - mówi Jan Brzuś, kierownik filii ChSCh w Zabrzu, która współorganizowała koncert. Podczas imprezy prowadzono aukcję i zbiórkę pieniędzy. Sprzedawano bilety-cegiełki. Uzyskane w ten sposób fundusze zostaną przeznaczone na rehabilitację Kamila.

- Wykonawcy bardzo chętnie zgodzili się zaangażować w dzieło pomocy potrzebującemu dziecku - relacjonuje Brzuś. - Wszyscy zaprezentowali się wspaniale. Jak zwykle szczególną uwagę zwrócił zespół The Chiefs Blues Band, którego liderem jest pan Adam Regiewicz, dyrektor II LO w Zabrzu. Widzów rozśmieszał kabaret Co Oni Tutaj Robią, zdobywca nagrody zabrzańskiego przeglądu kabaretów.

Oprócz wymienionych wystąpili także Adam Walus, zespół ChSCh z Bytomia oraz Sławomir Lotos ,,Rymżynier’’.

W przerwie koncertu sprzedawano wyroby: malunki na szkle, pomalowane strusie jaja i rysunki. Na aukcję wystawiono też prace dzieci ze szkoły plastycznej oraz rzeczy przyniesione przez rodziców Kamila. Wszystko to mogło posłużyć jako prezent z okazji Dnia Matki.

Przypomnijmy, że Kamil Czarnota od urodzenia zmaga się z bardzo poważnymi problemami zdrowotnymi. Urodził się z zespołem wad wrodzonych (m.in. wada serca, zapadnięta klatka piersiowa, niedosłuch, wada wzroku, przepuklina przełyku, niedorozwój ciała modzelowatego). Lekarze stwierdzili u niego bardzo rzadką chorobę genetyczną. Do niedawna w ogóle nie mówił, ma problemy z poruszaniem się.    

Koncertem zainteresowały się lokalne media, m.in. Telewizja Zabrze. Organizatorzy: ChSCh, Stowarzyszenie GUIDO, Kino ROMA, Stowarzyszenie ,,Tęcza’’ WTZ oraz Komitet Organizacyjny Pomocy Charytatywnej serdecznie dziękują zarówno wykonawcom, jak i przybyłym widzom. Zebrano w sumie 896,50 zł.

Pieniądze na rehabilitację Kamila można wpłacać na konto zbiórki publicznej prowadzonej przez Chrześcijańską Służbę Charytatywną:

Kredyt Bank SA
Oddział III w Warszawie
47 1500 1126 1211 2010 1571 0000
z dopiskiem: „dla Kamila Czarnoty”

Bądź wrażliwy na cierpienie innych. Pomóż Kamilowi!
         
 

 

                                                                                                    Serwis Informacyjny ChSCh (aw)  

Chrześcijańska Służba Charytatywna
ul. Foksal 8
00-366 Warszawa
Telefon:
(22) 31 31 425
E-mail:
biuro@bliskoserca.pl
Facebook
YouTube
Ta strona używa plików Cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie. Czytaj więcej »
Zamknij